PAKIET EDUKACYJNY „OGRÓD – OSTOJA ZWIERZĄT”

Zachęcamy Opiekunów szkolnych kół LOP do skorzystania z bezpłatnego  Pakietu edukacyjnego „Ogród – ostoja zwierząt” w skład którego wchodzi: książka ze scenariuszami zajęć na temat ochrony środowiska i przyrody (w tym konspekty zajęć terenowych); wygodne do kserowania, oddzielne karty pracy dla uczniów; teczki programowe dla nauczycieli i dla 20 uczniów z każdej placówki oraz saszetki z nasionami polskich kwiatów do stworzenia przyszkolnego ogródka kwietnego. Ogródek można wysiewać późną jesienią, po pierwszych przymrozkach lub wczesną wiosną. Potrzebna  powierzchnia to 25 m2.

Łąki kwietne które powstają przy placówkach oświatowych, zwiększają i wzbogacają bazę pokarmową dla lokalnie występujących owadów (m. in. motyli i trzmieli), są także doskonałym przykładem działania na rzecz ochrony i zachowania różnorodności biologicznej. Stają się również dobrym miejscem obserwacji przyrodniczych dla uczniów.

Zachęcamy do stworzenia łąki kwietnej przy Państwa placówce!!!

Pakiet edukacyjny powstał w ramach Programu Edukacji na rzecz Rozwoju Zrównoważonego "Ogród - ostoja zwierząt!" Więcej Informacji o programie znajdą Państwo na stronie: www.ogrodostojazwierzat.pl .

Druk Pakietu edukacyjnego został sfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Kampanii na Rzecz Rozwoju Zrównoważonego 2011-2014. Pakiet jest bezpłatny, jedynym warunkiem  otrzymania pakietu jest zobowiązanie się do przesłania  dokumentacji fotograficznej pokazującej tworzenie łąki kwietnej oraz efekt końcowy. Ostateczny termin nadsyłania zdjęć 15.05.2014 r.
Osoby zainteresowane otrzymaniem pakietu edukacyjnego, proszę o zgłoszenia drogą mailową do pani Ewy Pełnia-Iwanickiej: ewa.pelnia-iwanicka@naszaziemia.pl
Zgłoszenie placówki będzie równoznaczne z akceptacją wyżej wymienionego warunku otrzymania pakietu edukacyjnego.