Z pracy szkolnych kół LOP POWIATOWA SESJA BIOLOGICZNO – CHEMICZNA W MYŚLENICACH „ROŚLINY W ŻYCIU CZŁOWIEKA”

POWIATOWA SESJA BIOLOGICZNO – CHEMICZNA  W MYŚLENICACH
„ROŚLINY W ŻYCIU CZŁOWIEKA”

          16 stycznia 2017 r. w auli  Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki  w Myślenicach odbyła się już XVII Sesja Biologiczno - Chemiczna. Tegoroczny temat, czyli „Rośliny w życiu człowieka”, wzięli na warsztat uczniowie klas 2B i 2C o profilu biologiczno-chemicznym. Grono słuchaczy było bardzo pokaźne w tym roku. Z zaproszenia na sesję skorzystali uczniowie aż 4 gimnazjów (nr 1, 2, 3 z Myślenic oraz Trzebuni wraz z opiekunami) oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu: z Zespołu Szkół Dobczyce im. Ks. Józefa Tischnera, z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bohaterów Monte Cassino z Lubnia i Myślenic, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Chałubińskiego, oraz naszego liceum wraz z opiekunami. Na widowni nie zabrakło również przedstawiciela Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Krakowie  mgr inż. Tadeusza Stanowskiego, a także przedstawicieli Nadleśnictwa Myślenice – Nadleśniczego mgr inż. Mariusza Bartosiewicza i leśniczego mgr inż. Wiktora Siłuszyka. W jury w tym roku zasiedli mgr inż. Małgorzata Piekarz Biela, mgr Agnieszka Nowikow, mgr inż. Irena Majdecka i mgr inż. Wiktor Siłuszyk.

          Uczniowie naszego liceum bardzo starannie przygotowali prezentacje, co było widać po zainteresowaniu słuchaczy i ciszy na auli podczas pokazu. Każda prezentacja była zaskakująca i wciągająca. Nasi uczniowie nawet najprostsze tematy starali się przedstawić interesująco. Po zakończeniu wszystkich wystąpień, w czasie obrad jury, uczniowie obejrzeli film przyrodniczy: „Funkcje lasu”, a następnie odbyło się rozdanie nagród za najlepsze prezentacje. Nagrodzeni zostali też najuważniejsi gimnazjaliści, którzy najwięcej zapamiętali z omawianych zagadnień (sprawdzono to krótkim testem), a także licealiści zmagający się z zadaniami maturalnymi o tematyce botanicznej.
          Sponsorami nagród było Starostwo Powiatowe i Nadleśnictwo Myślenice a pomoc w organizacji sesji zapewniła Dyrekcja naszego LO zabezpieczając gospodarczą i techniczną oprawę imprezy, dzięki funduszom Rady Rodziców.
Iza Lenart klasa 1c
Małgorzata Twardowska